Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Rekordowe przychody branży mleczarskiej w 2012 r. Mogą one sięgnąć nawet 30 mld zł
30 mld zł mogą wynieść w 2012 roku przychody branży mleczarskiej. Cieniem na rekordzie kładzie się jednak groźba przekroczenia kwot mlecznych - pisze "Rzeczpospolita".

Od września ceny na światowych rynkach znowu pną się w górę. Jak mówi Waldemar Broś, prezes KZSM, w tym roku, tak jak w latach poprzednich, branży mleczarskiej uda się poprawić przychody. Szacuje on, że łącznie z produkcją lodów, mogą one pierwszy raz w historii sięgnąć 30 mld zł. W 2011 r. wyniosły 27,4 mld zł. Wartości sprzedaży na poziomie 29-29,5 mld zł spodziewa się Jadwiga Seremak-Bulge z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. Nie licząc lodów, będzie to 28 mld zł wobec 26,3 mld zł rok wcześniej - pisze "Rz"

15-proc. wzrostu przychodów spodziewa się prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica. Na 20 proc. wzrostu sprzedaży liczy Spomlek, przychody Mlekovity mają przekroczyć 3 mld zł. W ubiegłym roku były na poziomie 2,9 mld zł. OSM Łowicz spodziewa się 1-proc. dynamiki.

Zdaniem Seremak-Bulge tegoroczny wzrost wartości sprzedaży firmy mleczarskie zawdzięczają przede wszystkim ekspansji zagranicznej. Podaje, że w ciągu ośmiu miesięcy tego roku wielkość eksportu przetworów z mleka urosła o 10 proc., a tylko serów o 24 proc. Sery stanowią już 36,5 proc. wartość polskiego eksportu mleczarskiego. W 2000 roku było to 20 proc. - czytamy w "Rz".

(Źródło: Rzeczpospolita).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij