Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Złoty będzie utrzymywał się w przedziale 4,05-4,09 za euro
Złoty umocnił się w środę po tym, jak w USA porozumiano się w sprawie klifu fiskalnego, a w kolejnych dniach będzie pozostawał w przedziale 4,05-4,09 za euro - uważają dilerzy. Ich zdaniem przed czwartkową aukcją rentowności mogą jeszcze rosnąć.

"Złoty otworzył się mocniej, ze względu na porozumienie w sprawie klifu fiskalnego w USA. Uważam, że w kolejnych dniach utrzymamy się w przedziale 4,05-4,09 za euro. Polska waluta pozostaje raczej w trendzie bocznym" - powiedział PAP Marcin Turkiewicz, diler walutowy z BRE Banku.
"Najważniejsze dla złotego będą głosy z RPP oraz to, jak się będą zachowywać inwestorzy na rynkach bazowych" - dodał.

W trakcie nadzwyczajnej, noworocznej sesji amerykańska Izba Reprezentantów poparła, zatwierdzone wcześniej przez Senat, porozumienie, pozwalające na uniknięcie w USA z początkiem 2013 r. USA klifu fiskalnego, czyli radykalnego wzrostu podatków przy jednoczesnym cięciu wydatków budżetowych. Ustawa czeka teraz na podpis amerykańskiego prezydenta. Barack Obama zapowiedział już, że jest gotów ją podpisać.

RENTOWNOŚCI ROSNĄ PRZED AUKCJĄ

"Najważniejszym wydarzeniem w czwartek będzie przetarg obligacji. Jeśli całość emisji zostanie objęta i zostanie jeszcze trochę chętnych na te papiery, możliwe, że rentowności zaczną spadać. W przeciwnym razie, obecny trend będzie kontynuowany" - powiedział PAP Piotr Kołuda, diler SPW z BGŻ.

"Na razie zapowiada się, że popyt nie będzie mocno przewyższał podaży, jeśli w ogóle. Sprzedanie całości emisji będzie sukcesem, choć może być z tym ciężko" - dodał.

Kołuda poinformował, że w środę od rana rentowności obligacji rosły, na co miały wpływ dwa czynniki: jutrzejszy bardzo duży przetarg oraz fakt, że wzrosty zanotowały również rentowności na rynkach bazowych.

MF w czwartek zaoferuje obligacje DS1023 oraz WS0429 za 3,0-5,0 mld zł.


(Źródło: PAP).

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij