Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UE- Zmiany w katalogu materiałów paszowych
Komisja Rozporządzeniem WE/68/2013 z 16 stycznia 2013 roku w sprawie katalogu materiałów paszowych zmieniła treść tego rozporządzenia, a poprzednie rozp. WE/575/2011 z 16 czerwca 2011 r. traci moc prawną - informuje FAMMU/FAPA na podst.: Dziennik Urzędowy KE

Zmiany przygotowali właściwi przedstawiciele europejskich sektorów paszowych, po konsultacjach z innymi zainteresowanymi stronami, we współpracy z właściwymi organami krajowymi oraz przy uwzględnieniu odpowiedniego doświadczenia wynikającego z opinii wydanych przez EFSA oraz z rozwoju wiedzy naukowej i technicznej. Środki przewidziane w niniejszym rozporządzeniu są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Łańcucha Żywnościowego i Zdrowia Zwierząt -SCoFCACH.

Zmiany te obejmują dodanie nowych pozycji procesów obróbki i materiałów paszowych oraz poprawę istniejących pozycji, w szczególności dotyczących pochodnych olejów i tłuszczów. Ponadto zmiany dotyczą maksymalnej zawartości zanieczyszczeń chemicznych wynikających z procesu produkcyjnego lub stosowania substancji pomocniczych w przetwórstwie (szczegóły w rozporządzeniu). Materiały paszowe, które zostały opatrzone etykietą zgodnie z rozporządzeniem WE/575/2011 przed dniem 19 sierpnia 2013 r. mogą być nadal wprowadzane do obrotu i stosowane do wyczerpania zapasów. Rozporządzenie wchodzi w życie 19 lutego 2013 roku.


(Źródło: FAMMU/FAPA na podst.: Dziennik Urzędowy KE).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij