Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Eksport polskiej żywności nadal będzie rósł, mimo afer
W I kw. tego roku eksport polskiej żywności wzrósł o niemal 14 proc. Zdaniem ekspertów będzie jeszcze lepiej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wydawałoby się zatem, że nasi producenci żywności mają za sobą jeden z gorszych okresów. Tymczasem najświeższe dane resortu gospodarki temu przeczą - wynika z nich, że w pierwszych trzech miesiącach roku eksport artykułów rolno-spożywczych osiągnął wartość blisko 4,5 mld euro i tym samym był o 13,9 proc. wyższy niż przed rokiem. Pozostaje pytanie, czy afera z koniną nie odbiła się na eksporcie później - w kwietniu i maju. Pewni tego będziemy dopiero na początku września, ale eksperci są dobrej myśli - czytamy w "DGP".

Jego zdaniem eksport żywności nadal będzie rósł. Między innymi dlatego, że wbrew prognozom złoty nadal się nie umacnia, co sprzyja sprzedaży polskich towarów na rynkach zagranicznych. Ponadto zapowiadają się dość dobre zbiory zbóż, owoców i warzyw. 

Jeśli prognozy się sprawdzą, to w 2013 r. sprzedamy za granicę produkty spożywcze warte 19,3 mld euro - czterokrotnie więcej niż w roku 2004, gdy wstępowaliśmy do UE - pisze "DGP".

 

(Źródło: www.portalspozywczy.pl).


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij