Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska zwiększa udział w unijnym eksporcie mięsa drobiowego
Polska systematycznie zwiększa swój udział w unijnym eksporcie nieprzetworzonego mięsa drobiowego. Według danych Eurostatu w okresie pierwszych ośmiu miesięcy br. polski eksport na rynki pozaunijne wzrósł w skali roku o 23 proc. Tak duży wzrost był możliwy dzięki dynamicznie rosnącym zamówieniom z Beninu i Hongkongu, dynamika na poziomie odpowiednio 43 proc. i 39 proc. - podali analitycy Banku BGŻ.

Te dwa rynki odbiorcze stanowią zdecydowanie siłę napędową dla polskiej sprzedaży nieprzetworzonego mięsa drobiowego na rynkach pozaunijnych. Umożliwiło to Polsce odnotowanie, obok Wielkiej Brytanii, najwyższej dynamiki wzrostu eksportu w UE analizowanym okresie. Warto wspomnieć, że główny unijny eksporter, Francja, na skutek upadłości jednej z większych firm przetwórczych, wykazała 15-proc. spadek w analizowanym okresie. Takie zmiany pozwoliły Polsce na zwiększenie udziału w unijnym eksporcie z 8 proc. w zeszłym roku, do 12 proc. w br. 

Dzięki temu Polska zajmuje obecnie trzecią, zaraz po Francji i Holandii, pozycję wśród głównych eksporterów mięsa drobiowego na rynki pozaunijne, wyprzedzając tym samym Wielką Brytanię, Niemcy oraz Belgię. Polscy producenci umacniają również swoją pozycję na rynku wspólnotowym. MRiRW opublikowało już dane za okres pierwszych dziewięciu miesięcy br., które wskazują, że sprzedaż na rynek UE wzrosła w skali roku o 18 proc.

(Źródło: BGŻ/Portalspożywczy.pl)

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij