Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Polska żywność na podbój Chin
300 mln Chińczyków kupuje żywność w sieci. Za pół roku mogą kupować tam także jedzenie z Polski - droga do tego będzie łatwiejsza.

- Chiny się urbanizują, klasa śred­nia rośnie i nie trzeba jej kusić ceną, lecz jakością. Zwłaszcza że Chińczy­cy nie dowierzają rodzimej produkcji - mówi Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja. W aktualnym planie rozwoju gospodarczego chiń­ski rząd kładzie nacisk na e-handel i strefy wolnego handlu. Wykorzystać to chcą firmy Sonall Consulting z War­szawy i LongMarch Partners z Pekinu pracujące nad projektem „Wirtu­alny pawilon z polską żywnością".


Powstanie on w dwóch najwięk­szych chińskich e-sklepach: JD.com i Taobao.com. Zakupy robi w nich 300 min osób. W JD i Taobao po­wstaną platformy oferujące polską żywność. Znajdą się tam też artyku­ły na temat naszej kuchni.

 

Wyglądać ma to tak: polski pro­ducent zgłasza się do autorów projektu, a ci przygotowują jego wejście na chiń­ski rynek e-zakupów. Prowadzą rozpoznanie rynku, zbierają statystyki na temat branży, sprzedaży i oczekiwań klientów, załatwiają formalności z chiń­skimi e-sklepami i urzędami, zapew­niają miejsce na towar w magazynach oraz organizują działania marketingowe. Koszt -100 tyś. zł, ale kwota ta może spaść - w zależności od liczby firm chętnych do udziału w projekcie oraz tego, czy zaangażuje się w niego polski rząd. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt transportu . Polski produkt trafia pro­sto do strefy wolnego handlu w Pań­stwie Środka. Stamtąd - na stół chiń­skiego internauty.


(Więcej w: Gazeta Wyborcza 11.02.2015)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij