Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Członek zarządu BGŻ BNP Paribas: W IV kw. pożegnamy się z deflacją
Ceny żywności, jeden z kluczowych składników deflacji czy też inflacji, będą stopniowo wzrastały i wzrośnie presja inflacyjna. W czwartym kwartale możemy pożegnać się z deflacją i powróci zjawisko inflacji, która w tym roku nie powinna przekroczyć jednego procentu - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Bartosz Urbaniak, członek zarządu BGŻ BNP Paribas.

- Jest wiele składników, które składają się na zjawisko deflacji, czy też inflacji. Żywność jest jedną z kluczowych determinant, a ta z kolei w warunkach krajowych zależy od cen, które są dyktowane  na rynku międzynarodowym, więc my powoli spodziewamy się, że po zeszłym roku, który był rokiem najniższych cen od dłuższego okresu, kilkunastoletniego, ceny żywności będą stopniowo wzrastały, niektórych produktów znacznie bardziej, co jest związane z urodzajami czy też z suszami i już teraz widzimy, że rynek np. roślin oleistych dość gwałtownie poszedł w górę – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Bartosz Urbaniak.


- Co z kolei oznacza, że presja inflacyjna wzrośnie i spodziewamy się, że od czwartego kwartału zjawisko deflacji zostanie pożegnane i powrócą zjawiska inflacyjne, tylko w bardzo niskim stopniu, raczej zero plus - dodaje członek zarządu BGŻ BNP Paribas.


(Źródło: www.portalspozywczy.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij