Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Słodycze z Polski eksportowym hitem
Produkty warte miliard euro znów trafią na zagraniczne stoły – podaje Rzeczpospolita.

W 2015 r. ponownie pójdzie w górę eksport czekolady, cukierków i ciastek - zakłada Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych Polbisco. Szansę na realizację tego scenariusza są duże, ponieważ branża ma za sobą udane 1 półrocze za granicą. Eksport czekolady i produktów, z kakao zwiększył się w tym czasie o około 10 proc., do ponad 532,4 mln euro. Wartość sprzedaży zagranicznej pozostałych wyrobów cukierniczych, łącznie z białą czekoladą, poszła w górę o 12 proc., do blisko 139 mln euro - szacuje Ministerstwo Rolnictwa.

 

- Eksport daje producentom krajowym duże możliwości rozwoju - uważa Rafał Wiza, partner w KPMG w Polsce. Jest on tym ważniejszy, że sprzedaż w kraju rozwija się w znacznie wolniejszym tempie niż zagraniczna.

 

O tym, że polska czekolada ma szansę zaistnieć poza Unia Europejską, świadczą jej sukcesy w Chinach. W 2014 r. Państwo Środka - pod względem wartości sprzedaży czekolady i produktów spożywczych z kakao - wyprzedzały tylko Wielka Brytania i Niemcy. Rok wcześniej Chiny były dopiero 37. - podaje Bank BZ WBK. Tak duży skok był możliwy, ponieważ w minionym roku sprzedaż do Chin zwiększyła się niemal 14-krotnic i przekroczyła 61,2 mln euro.

 

Więcej w: Rzeczpospolita 19.10.2015Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij