Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Jest praca dla młodych! 40 studentów i absolwentów zatrudniono na stałe po letnich praktykach w Nestlé
Pracę po zakończeniu 3-miesięcznej letniej płatnej praktyki w Nestlé zaproponowano w centrali firmy w Warszawie aż 22 osobom. Młodzież wesprze m.in. działy sprzedaży, marketingu, Customer Service, księgowości, kontrolingu czy HR. Oferty pracy otrzymali także praktykanci w oddziałach firmy w Kaliszu, Nowej Wsi Wrocławskiej, Namysłowie, Kargowej i Rzeszowie. Łącznie w całym kraju po praktykach zatrudniono aż 40 z 74 studentów i absolwentów.

Kalisz, Rzeszów, Namysłów, Kargowa, Nałęczów, Warszawa, Nowa Wieś Wrocławska – w tych lokalizacjach przez trzy letnie miesiące studenci i absolwenci zdobywali doświadczenie zawodowe, poznawali warunki pracy w międzynarodowej korporacji oraz sprawdzali czy taka ścieżka kariery to droga właśnie dla nich. Spośród ponad 4000 aplikacji, po rozmowach rekrutacyjnych, w których wzięło udział ponad 400 kandydatów, ostatecznie na praktyki przyjęto 74 osoby w całym kraju. Aż 40 z nich otrzymało po praktykach stałe oferty pracy.


Praktyki Nestlé w Polsce obywają się w ramach dwóch programów: BIP – Business Internship Program, czyli praktyki w biurach oraz TEDP – Technology Engineering Development Program, czyli praktyki techniczne w fabrykach firmy w całej Polsce. BIP oferuje szansę zdobycia doświadczenia przede wszystkim w centrali firmy w Warszawie, a także w biurach w Kaliszu i Nowej Wsi Wrocławskiej, w dziedzinach takich jak np. marketing, sprzedaż, HR czy IT. W tym roku program objął 39 praktykantów. TEDP natomiast to program dla inżynierów. W tym roku skorzystało z niego 35 osób – najwięcej w fabryce Winiar w Kaliszu, fabryce karmy dla zwierząt w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz w fabryce lodów w Namysłowie. Praktykanci szkolili się w dziedzinach takich jak technologia i produkcja, zapewnienie jakości, inżynieria przemysłowa, wdrożenie i rozwój nowych produktów. Jak wyglądały tegoroczne praktyki, opowiada 22-letni Maks.


– Nestlé jako jeden ze swoich priorytetów traktuje wspieranie ludzi młodych na rynku pracy i stwarzanie im szans zdobycia doświadczenia zawodowego. Od 2013 roku prowadzimy inicjatywę Nestlé needs YOUth, która w tym roku z europejskiego programu stała się inicjatywą globalną, a do organizowania i promowania praktyk dla ludzi młodych zachęcamy także naszych partnerów biznesowych, z którymi tworzymy Sojusz dla Młodych. Podczas praktyk letnich w Nestlé młodzi ludzie mają szansę zobaczyć, jakie są wymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo. Jak widać, bardzo często przeradza się to w trwałą wieloletnią współpracę. Pracodawcy natomiast dzięki praktykom mają możliwość wyłowienia z rynku młodych talentów i sprawdzenia ich predyspozycji w realnej pracy, dlatego naprawdę warto wspierać i organizować praktyki – przekonuje Mariola Raudo, Kierownik ds. Rekrutacji w Nestlé.


Jak wyglądają praktyki w Nestlé przeczytaj tutaj. Kolejna rekrutacja na praktyki w Nestlé ruszy w marcu 2016 roku.


praktykanci_nestle_2015

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij