Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Spożywcy czują smak Wietnamu
Połowę eksportu do Wietnamu znad Wisły stanowi żywność, a potencjał tego azjatyckiego kraju dostrzegają kolejne branże. Handel rybami to już tradycja, ale nasze produkty mleczarskie Wietnamczycy docenili niedawno - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Połowę eksportu do Wietnamu znad Wisły, stanowi żywność, a potencjał tego azjatyckiego kraju dostrzegają kolejne branże. Handel rybami to już tradycja, ale nasze produkty mleczarskie Wietnamczycy docenili niedawno - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Gazeta podaje, że w ubiegłym roku Polska wyeksportowała do Wietnamu towar za 848 milionów złotych, a zaimportowała stamtąd za 5 miliardów 800 milionów. Eksport ryb znad Wisły od kilku lat przekracza 100 milionów złotych, ale sprzedaż produktów mleczarskich i skrobi wystrzeliła dopiero ostatnio. Jeszcze w 2013 roku sprzedaliśmy ich za 32 miliony - głównie mleka, śmietany i serwatki, a w ubiegłym za ponad 134 miliony.

Co ciekawe, Wietnamczycy, nie polubili nagle ryb europejskich, ale je odmrażają i odpowiednio tną, a następnie reeksportują do Japonii na sushi. Jest to podwójny reeksport, bo łososie, które głównie sprowadzają Azjaci, też są przez Polskę importowane.


Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".


PFPZ/pulsbiznesu/iar/ksem/

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij