Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Erasmus dla młodych przedsiębiorców
Czy myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej lub od niedawna ją prowadzisz? A może prowadzisz dobrze prosperującą działalność i chcesz wejść na nowy rynki lub poszukujesz nowych pomysłów? Program "Erasmus dla młodych przedsiębiorców" może być właśnie dla Ciebie!

Program Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych Państwach Uczestniczących.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

Kto moze wziac udzial?

  • Poczatkujacy przedsiebiorcy, którzy powaznie mysla o zalozeniu wlasnej dzialalnosci gospodarczej lub którzy zalozyli dzialalnosc w ciagu ostatnich trzech lat.
  • Doswiadczeni przedsiebiorcy prowadzacy male lub srednie przedsiebiorstwa w jednym z Panstw Uczestniczacych.

Kraje partnerskie:


W program zaangażowanych jest obecnie 28 państw Unii Europejskiej, a także Lichtenstein, Norwegia, Macedonia, Islandia, Czarnogóra, Turcja, Albania, Serbia oraz Izrael.


Proces aplikacyjny:


Początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy chętni do wzięcia udziału w programie wymiany dla przedsiębiorców powinni złożyć wniosek (razem z CV, listem motywacyjnym oraz biznes planem) przy użyciu rejestracji: www.erasmus-entrepreneurs.eu/page.php?pid=051#.UpOE38Ssh8Ea także wskazać preferowany lokalny punkt kontaktowy. Lokalny punkt kontaktowy powinien działać na terenie państwa zamieszkania przedsiębiorcy (w Polsce takich punktów jest osiem), ponieważ to punkt kontaktowy będzie odpowiedzialny za udzielanie wszelkich informacji związanych z programem.


Po przyjęciu do programu (spełnienie warunków formalnych) przedsiębiorca uzyskuje dostęp do katalogu internetowego, który pozwala przedsiębiorcy oraz wybranemu lokalnemu punktowi kontaktowemu odnaleźć właściwego partnera wymiany. Można nawiązać kontakt z przedsiębiorcą samodzielnie bądź przy pomocy lokalnego punktu informacyjnego. Kolejno ustala się z przedsiębiorcą przyjmującym szczegóły dotyczące projektu pracy (daty, cele, etc.), a następnie informuje się o ustaleniach swój lokalny punkt kontaktowy. Następnie kolejno podpisuje się wymagane dokumenty.


Więcej informacji o programie: www.erasmus-entrepreneurs.eu 


erasmus-logo


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij