Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Siekierski: Więcej badań w rolnictwie to wyższe bezpieczeństwo żywności
Przewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski (PSL) zaznaczył, że wdrażanie badań w rolnictwie "idzie opornie", bo, w jego ocenie, brakuje pieniędzy na doradztwo dla rolników. - Od 12 lat poziom dofinansowania doradztwa jest na bardzo niskim poziomie. Więcej pieniędzy było tylko przeznaczanych wówczas, kiedy chcieliśmy przekonać rolników do głosowania za przestąpieniem do UE - mówił podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce na Podkarpaciu.

Jednym z uczestników sobotniego panelu dot. badań, nowych technologii i innowacji w rolnictwie był wiceminister rolnictwa Ryszard Zarudzki. Jak podkreślił, już w obecnej perspektywie finansowej UE, innowacje w rolnictwie są jednym z priorytetów polskiego rządu.

Inny uczestnik panelu, przewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski (PSL) zwrócił uwagę, że więcej badań w rolnictwie oznacza większe bezpieczeństwo żywności i więcej korzyści dla środowiska.

Dyrektor generalny ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich w Komisji Europejskiej Jerzy Plewa, który także brał udział w panelu, zaznaczył, że pieniądze na innowacje w rolnictwie nie są przypisane do krajów, a to ile otrzyma dany kraj, zależy od aktywności poszczególnych ośrodków badawczych.

Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij