Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UE o handlu z Chinami: Reguły WTO muszą być uwzględnione
Kraje należące do Światowej Organizacji Handlu (WTO) muszą działać zgodnie z zasadami tej organizacji - powiedział w środę rzecznik Komisji Europejskiej Daniel Rosario, pytany o decyzję USA o nałożeniu dodatkowych ceł na chińskie towary.

USA przedstawiły we wtorek listę 1300 chińskich produktów, na które chcą nałożyć 25-proc. cła. Taryfy mają być karą za stosowaną przez Pekin politykę zmuszania amerykańskich firm działających w Chinach do przekazywania swoich technologii lokalnym partnerom. 

Według Chin amerykańskie działania mogą być pogwałceniem międzynarodowych zasad handlowych. Pekin zamierza wprowadzić 25-procentowe cła odwetowe na 106 produktów USA. 

"UE uważa, że takie kroki zawsze powinny być podejmowane na podstawie regulacji Światowej Organizacji Handlu, która ma szereg narzędzi, żeby efektywnie rozwiązywać różnice zdań w odniesieniu do handlu" - powiedział w środę na konferencji rzecznik KE. Dodał, że UE wzywa strony, żeby postępowały według tych reguł. "UE nie popiera kroków, które mogą być sprzeczne z zasadami WTO" - podkreślił.

Więcej informacji: PAP.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij