Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
WWF: Olej palmowy FERRERO najbardziej zrównoważony w całej branży
Karta oceny nabywcy oleju palmowego WWF 2020 Scorecard.

W swojej najnowszej Karcie oceny nabywcy oleju palmowego, analizującej globalne firmy pod kątem wspierania zrównoważonego oleju palmowego, WWF wymienia FERRERO na pierwszym miejscu wśród 173 firm.
Z wynikiem 21,5 na 22 punktów, FERRERO zostało liderem w grupie największych producentów dóbr konsumpcyjnych, sprzedawców detalicznych i dostawców usług gastronomicznych.
WWF szczególnie doceniło FERRERO za wysiłki zmierzające do rozwiązania problemu wylesiania obszarów tropikalnych oraz za przejrzystość łańcucha dostaw
.


W opublikowanym oświadczeniu prasowym WWF napisało: „tylko jedna firma, producent dóbr konsumpcyjnych FERRERO, uzyskała ponad 20 punktów (spośród maksymalnie 22), wysyłając zachęcający sygnał do reszty branży, że zrównoważony olej palmowy, którego produkcja nie powoduje niszczenia lasów, jest możliwy.”


Od 2005 r. FERRERO zainwestowało znaczne środki w rozwój zrównoważonego łańcucha dostaw oleju palmowego, szczególnie w ciągu ostatnich pięciu lat. Już w 2015 roku byliśmy jedną z pierwszych firm, które zaczęły używać wyłącznie certyfikowanego, segregowanego oleju palmowego, pochodzącego w 100%  ze źródeł zrównoważonych. Dostrzegliśmy także potrzebę wspierania projektów wykraczających poza certyfikację, w celu rozszerzenia standardów zrównoważonego rozwoju w branży.
Bardzo cieszy nas fakt, że nasze wysiłki są doceniane przez WWF, które jest niezwykle ważnym partnerem w dążeniu do zrównoważonego rozwoju całego sektora oleju palmowego
.


Chociaż poczyniliśmy znaczne postępy - zwłaszcza w zakresie identyfikowalności oleju palmowego - FERRERO będzie nadal inwestować i pozostanie w pełni zaangażowane w zagwarantowanie, by nasz łańcuch dostaw oleju palmowego nie powodował w najmniejszym stopniu wylesiania i wyzysku. Będziemy także aktywnie współpracować z organizacjami pozarządowymi, kluczowymi interesariuszami i dostawcami w zakresie transformacji przemysłu.

 

Nasz doskonały wynik w Karcie oceny nabywcy oleju palmowego WWF jest uznaniem dla naszych wysiłków na rzecz zrównoważonego oleju palmowego i silną zachętą do ich kontynuowania.

 

Karta oceny nabywcy oleju palmowego WWF dostępna jest tutaj.

Aby dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu i działaniach FERRERO na rzecz zrównoważonego sektora oleju palmowego, polecamy Raport Ferrero dotyczący aktywności w zakresie oleju palmowego

a także nasz Raport społecznej odpowiedzialności biznesu.


FERRERO


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij