Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Cukier z demobilu
Wojsko opróżnia swoej magazyny- już pod koniec lutego odbędą się pierwsze przetargi na produkty żywnościowe. Jednak już teraz zainteresowanie jest ogromne. Szczególnym powodzeniem cieszy się cukier.

- Wypytują o niego zarówno firmy produkujące słodycze, jak i zrzeszenia pszczelarzy, zakłady cukiernicze, producenci lodów, napojów - powiedział gazecie "Metro" Maciej Macios z Agencji Mienia Wojskowego. AMW ma do sprzedania aż 540 ton cukru, którego na światowych giełdach brakuje. W styczniu jego ceny pobiły kilkudziesięcioletnie rekordy.

Z danych AMW wynika, że na wyprzedaż wybierają się nie tylko indywidualni klienci, ale także domy opieki społecznej, hospicja, a przede wszystkim - przedsiębiorcy, wypytujący o ilości hurtowe.

Wojsko postanowiło opróżnić swoje magazyny z żywnością po raz pierwszy w historii. Chodzi o gigantyczną ilość ponad 1800 ton różnych produktów - m.in. 200 ton makaronu, 100 ton grochu i fasoli, 270 ton chleba, 380 ton konserw, 60 ton konserwowanej słoniny. Armia nie ma już poborowych, więc nie potrzebuje tak dużych zapasów.

Wszystkie produkty, zanim trafią na rynek, muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty wystawione przez Wojskowe Ośrodki Medycyny Prewencyjnej. Po spełnieniu przez AMW wszystkich wymogów formalno-prawnych, ogłoszenia o przetargach oraz pełny wykaz asortymentu wraz z cennikiem zostanie umieszczony na stronie internetowej www.amw.com.pl. Część jedzenia będzie można również kupić w trybie bezprzetargowym. Pieniądze uzyskane przez AMW ze sprzedaży tradycyjnie zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

 (źródło: Metro, Agencja Mienia Wojskowego, TVN24.pl)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz

aga2010-02-05 13:56:25
Miejmy nadzieję, że nie jest to 26 letni cukier w puszkach...


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij