Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zapraszamy na wideokonferencje dotyczące Platformy Żywnościowej
Cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dotyczących funkcjonowania Platformy Żywnościowej, elektronicznego narzędzia umożliwiającego giełdowy obrót towarami rolno-spożywczymi. Ten pionierski na polskim rynku projekt stwarza nowe możliwości rozwoju sektora rolno-spożywczego i niesie szereg korzyści dla jego uczestników.

W Polsce od marca 2020 r. trwa pilotaż Platformy Żywnościowej, podczas którego rolnicy, handlowcy, przedsiębiorstwa przetwórcze mają możliwość zawierania transakcji giełdowych na pszenicę w formule rynku kasowego (SPOT), w systemie kursu jednolitego lub w systemie aukcyjnym.


Giełda umożliwia koncentrację podaży, pozwala na tworzenie dużych jednorodnych partii oraz ogranicza koszty transakcyjne i ryzyko handlowe. Przyczynia się także do tworzenia nowych impulsów rozwojowych dla krajowego sektora rolno-spożywczego i zwiększenia jego konkurencyjności na rynku globalnym.


Warto nadmienić, że pierwsza aukcja, która odbyła się 14 maja 2020 r. zakończyła się sukcesem. Sprzedano 250 ton pszenicy uzyskując przeciętną cenę na poziomie 830,40 zł/t,
a więc zbliżoną do cen rynkowych tego zboża. Zachęcamy zatem Państwa do handlu na Platformie Żywnościowej!


Wideokonferencje


W trosce o Państwa bezpieczeństwo, spotkania informacyjne będą się odbywały on-line, w formie wideokonferencji. Podczas tych spotkań przedstawione zostaną zasady działania i korzyści wynikające z wdrożenia Platformy Żywnościowej.


Cykl spotkań rozpocznie się od 16 czerwca 2020 r.


Harmonogram szkoleń oraz szczegółowe instrukcje, które pozwolą na wzięcie udziału w wideokonferencji, zostaną zamieszczone w zakładce Szkolenia na stronie Platformy Żywnościowej (link: http://platformazywnosciowa.com.pl/index.php/szkolenia/).


Ponadto, zachęcamy Państwa do skorzystania z elektronicznego szkolenia umieszczonego na platformie szkoleniowej Platformy Żywnościowej w formie e-Learningu. W tym celu proszę kliknąć w link, który bezpośrednio przekieruje do kursu:  https://platformazywnosciowa.learnway.eu/login_with_code.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij