Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
UE i Chiny omawiają stosunki handlowe i gospodarcze
Unia Europejska i Chiny przeprowadziły w dniu 28 lipca br. rundę dialogu wysokiego szczebla w dziedzinie gospodarki i handlu (HED).

Do najważniejszych omawianych tematów należały: wspólna odpowiedź na pandemię koronawirusa i kwestie globalnego zarządzania gospodarką, dwustronne zagadnienia handlowe i inwestycyjne oraz współpraca w dziedzinie usług finansowych i podatków. Spotkanie stanowiło kontynuację dyskusji podjętych na szczycie UE-Chiny, który odbył się w dniu 22 czerwca.

W odniesieniu do dostępu do rynku UE przypomniała swoje wezwanie wystosowane do Chin w sprawie pozwolenia na wywóz przez państwa członkowskie produktów rolnych oczekujących na zezwolenie na eksport, jak ma to miejsce w sektorze wołowiny i drobiu. UE przedstawiła również swoje zastrzeżenia dotyczące nowych ograniczeń wprowadzonych w odniesieniu do wywozu żywności z uwagi na pandemię koronawirusa, które doprowadziły do zwiększenia liczby nieuzasadnionych inspekcji, kontroli i żądań o przedstawienie certyfikatów w odniesieniu do produktów rolnych wywożonych z UE.

Źródło: KE

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij