Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Hochland SPONSOREM SŁODKIEJ POLSKI
Hochland Polska objął swoją pomocą Słodką Polskę, czyli Reprezentację Polski Dzieci z Cukrzycą, został partnerem Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą i aktywnie uczestniczy w działalności Stowarzyszenia CukierAsy.

CukierAsy to unikalna koncepcja zaangażowania dzieci, chorujących na cukrzycę, w aktywne uprawianie sportu. Sport, a szerzej wysiłek fizyczny już od lat jest uważany za sprzymierzeńca każdego chorego na cukrzycę w walce z jego przypadłością. Dla dzieci sport, zabawa i rywalizacja jest czymś naturalnym. Mali i młodzi diabetycy nie różnią się niczym od swoich zdrowych koleżanek i kolegów. Nic tak nie zbliża jak połączenie tej samej pasji i tego samego życiowego przeciwnika. Mecze w ramach CukierAsów czy Reprezentacji Polski Dzieci z Cukrzycą to także okazja dla rodziców, aby podzielić się doświadczeniami, sukcesami i porażkami. Walka z cukrzycą trwa cały czas, choroba nie zasypia, towarzyszy dziecku i opiekunom 24 godziny na dobę.

 

Koncepcja „CukierAsów”  przekonała nas nie tylko swoim szczytnym celem, aby wzbogacić życie dzieciaków, które codziennie walczą z ciężką chorobą. Przekonała również tym mocnym impulsem do działania dla innych ludzi, cierpiących na choroby lub niesprawność realizując hasło: wstań, żyj, graj, potrafisz! A poza tym zrobiło na nas wrażenie to, jak bardzo w tej organizacji angażują się sami rodzice, jak ogromna jest inicjatywa z ich strony – nie znają przeszkód w organizacji turniejów i wyjazdów na mecze. Wspieranie Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, pod patronatem której występuje „Słodka Polska”  to zaszczyt i obowiązek dla nas, jako firmy rodzinnej. – powiedział Piotr Knauer – Prezes Zarządu Hochland Polska.

 

Szykujemy się do międzynarodowego turnieju Ślęza Cup. Naszymi rywalami będą drużyny m.in. Juventusu Turyn, RB Lipsk czy PSG. A to wszystko dzięki firmie Hochland! Starsi – również objęci patronatem Hochland Polska – szykują się do pierwszego zgrupowania pod koniec listopada.mówi Mikołaj Illukowicz, radca prawny oraz Prezes Stowarzyszenia CUKIERASY - jeden z promotorów pomocy młodym diabetykom w ramach Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą.

 

Stowarzyszeniu CukierAsy udało się już sporo osiągnąć. Wydano książkę o życiu z chorym na cukrzycę dzieckiem. Jedyną w swoim rodzaju, bo napisaną w znakomitej większości przez rodziców. Na słodkie Mistrzostwa przyjeżdżają już nie tylko zespoły z całej Polski. Ostatnio były to także teamy z Anglii i Niemiec, teraz zapowiedzieli się Włosi. C jak CukierAsy zostanie uwiecznione w kalendarzu na rok 2021. Gest, który zapoczątkowała rozmowa z Robertem Lewandowskim pokazują także na zdjęciach m.in. Jurek Owsiak, Zbigniew Zamachowski czy Karol Bielecki. Przed CukierAsami kolejne mistrzostwa, sparingi, spotkania w ramach Stowarzyszenia.


SlodkaPolska2020_2 (002)

 Hochland działa na polskim rynku od ponad 25 lat, do portfela marek należą najpopularniejsze sery: Hochland, Almette, Valbon. Produkuje w Polsce w dwóch fabrykach: w Kaźmierzu i Węgrowie.

 

 Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij