Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Coraz więcej chińskich dzieci zmaga się z otyłością
Wizja chudego, niskiego Chińczyka- jaką z reguły mają Europejczycy- może wkrótce odejść w zapomnienie. Już ponad 60 mln młodych Chińczyków jest otyłych.

Jak pisze Gazeta Wyborcza, w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba otyłych dzieci w Chinach uległa podwojeniu i obecnie z otyłością może się zmagać nawet 10 proc. dziewczynek i 17 proc. chłopców. Co wpłynęło na aż tak duży wzrost odsetka otyłości wśród chińskich dzieci? Eksperci winią  wiele czynników, m.in. gwałtowną urbanizację Chin. Mieszkając w miastach, Chińczycy zaczynają zmieniać swoje nawyki żywieniowe i zdrowotne. Jedzą więcej mięsa oraz słodyczy. W miastach dzieci zaczynają prowadzić siedzący tryb życia. Chiński, niezwykle wymagający system szkolnictwa powoduje, że  dzieci spędzają nawet 12 godzin dziennie na nauce, a  pozostały czas wykorzystują na rozładowanie stresu za pomocą gier komputerowych. Nie ma ją czasu na aktywność fizyczną.

Ponadto, w Chinach tradycja każe rodzicom solidnie karmić dzieci. Skłonność do przekarmiania dzieci jest dodatkowo wzmacniana przez obowiązującą w Chinach politykę jednego dziecka. Jedyne dziecko w rodzinie ciężko zmusić do przestrzegania diety.

(Źródło: Gazeta Wyborcza, REUTERS)


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij