Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Podsumowanie szczytu "Nutrition for Growth (N4G)"
W II tygodniu grudnia odbywał się szczyt Nutrition for Growth (N4G) 2021, który jest globalnym przedsięwzięciem mającym na celu zgromadzenie m.in. rządów poszczególnych krajów, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, aby przyspieszyć postępy w zakresie zwalczania niedożywienia.

Rządy, firmy i inne podmioty złożyły zobowiązania za pośrednictwem Ramy odpowiedzialności żywieniowej Global Nutrition Report’s (pierwsza na świecie niezależna i wszechstronna platforma do rejestracji zobowiązań żywieniowych SMART i monitorowania działań żywieniowych): https://globalnutritionreport.org/

Unia Europejska: UE zobowiązała się przeznaczyć 2,5 mld euro na lata 2021-2024 na ograniczenie wszelkich form niedożywienia. Wkład ten obejmuje pomoc humanitarną w celu zaspokojenia pilnych potrzeb, a także wsparcie w zwalczaniu podstawowych przyczyn niedożywienia, w tym długoterminowej transformacji systemów żywnościowych w krajach partnerskich UE.

Sektor prywatny: W ramach zobowiązania odpowiedzialnego biznesu na rzecz lepszego żywienia, firmy członkowskie International Food and Beverage Alliance (IFBA), w tym kilku członków FoodDrinkEurope, wypracowały nowe globalne zobowiązania żywieniowe:
  • IFBA wyznaczyła nowe globalne cele dotyczące max. zawartości sodu w żywności pakowanej w około 40 podkategoriach żywności na lata 2025 i 2030. Każda firma IFBA zobowiąże się do spełnienia tych celów w kluczowych kategoriach, które razem stanowią co najmniej 75% sprzedaży firmy;
  • IFBA opracowała ulepszoną globalną politykę odpowiedzialnego marketingu. W oparciu o tę politykę firmy IFBA muszą ograniczyć produkty, które sprzedają dzieciom poniżej 13 r.ż., do produktów spełniających określone kryteria żywieniowe; lub całkowicie powstrzymać się od kierowania działań marketingowych do dzieci poniżej 13 r.ż. Jest to minimalny światowy standard, którego wszystkie firmy IFBA zobowiązują się przestrzegać od 2022 r.

Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij