Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Andrzej Gantner: Żywności w Polsce nie zabraknie. Jesteśmy samowystarczalni
„Żywności w Polsce nie zabrakło i nie zabraknie. Nie ulegajmy dezinformacji. Żywności nie zabraknie nie tylko dla nas. Jak widać potrafimy się nią dzielić z potrzebującymi naszej pomocy” – uspokajał w sobotę w mediach społecznościowych Andrzej Gantner, wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców.

Konflikt pomiędzy Rosją, a Ukrainą nie powinien mieć znaczącego wpływu na bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju. Polska jest samowystarczalna we wszystkich podstawowych kategoriach produkcji rolnej i przetwórstwa. Mamy ponad 30% nadwyżkę w produkcji żywności, co oddaje wielkość naszego eksportu, który w roku 2021 przekroczył 37 miliardów euro. Oznacza to, że żywności w Polsce nie zabraknie nawet w sytuacji gdyby doszło do całkowitego wstrzymania wymiany handlowej pomiędzy Polska, a Ukrainą” – napisał Andrzej Gantner.


Jak podkreśla szef PFPŻ ZP, ani Ukraina ani Rosja nie stanowią dla Polski strategicznych źródeł zaopatrzenia w surowce rolne, czy produkty żywnościowe. Zwraca za to uwagę, że mogą wystąpić utrudnienia eksportowe na rynki azjatyckie oraz tymczasowe problemy w zaopatrzeniu w niektóre surowce do produkcji. Wszystko przez utrudniony transport na terenie Rosji i Ukrainy.


Dalsze informacje>>


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij