Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Wzrost liczby upadłości firm w 2010 roku.
W I kwartale 2010 roku sądy ogłosiły upadłość 168 polskich firm. W porównaniu z tym samym okresem w przedkryzysowym 2008 roku (101 bankructw) oraz pierwszym kwartałem w trudnym już 2009 roku (126 bankructw), tegoroczny wynik potwierdza, że prognozowana tendencja wzrostowa utrzymuje się. Nie jest to wiele w porównaniu z najgorszym 2002 rokiem, ale statystyki pokazują, że spowolnienie gospodarcze wyraźnie odbiło się na sytuacji wielu polskich przedsiębiorstw.

Taką sytuację przewidywaliśmy już w wcześniej. Liczba upadłości może rosnąć nawet do końca trzeciego kwartału 2010. Balast zobowiązań narosłych w ciągu 2009 roku będzie nadal obciążać wiele firm, które także z tego powodu nie będą w stanie szybko odbudować swojej pozycji rynkowej – mówi Marcin Siwa, dyrektor działu oceny ryzyka w Coface Poland.

Analiza upadłości w poszczególnych sektorach wskazuje na pogarszającą się sytuację w budownictwie. W ubiegłym roku branża ta była relatywnie mniej dotknięta upadłościami, teraz jednak zdecydowanie odbija się na niej ciągły zastój w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Mniejsza liczba zleceń, większa konkurencja powodują, że wiele firm ma problemy z płynnością i w konsekwencji część z nich ogłasza upadłość – dodaje Marcin Siwa.

Pobierz pełną informację

Żródło: COFACE POLAND


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij