Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Chipita Global SA - europejski lider w branży wypiekanych przekąsek - dołącza do Mondelēz International
Mondelēz International, Inc. (Nasdaq: MDLZ) ogłasza dziś formalne włączenie do swoich struktur niedawno zakupionej firmy Chipita Global S.A. - dynamicznie rozwijającego się lidera kategorii wypiekanych przekąsek w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki umowie przejęcia zawartej w styczniu 2022 r. Mondelēz International poszerza swoje europejskie portfolio o szeroką gamę wypiekanych przekąsek – kategorii cieszącej się stale rosnącym zainteresowaniem. Produkty Chipita docierają obecnie do dwóch miliardów konsumentów w ponad 50 krajach.

 

To ekscytujący historyczny moment, w którym Mondelēz International i Chipita formalnie się łączą, stając się jedną firmą. Po sześciu miesiącach przygotowań możemy skupić się na realizacji naszego celu - innowacyjnym rozwijaniu marek Chipita na dotychczasowych i nowych rynkach. Pozycja lidera w kategorii wypiekanych przekąsek przyczyni się do przyspieszenia wzrostu Mondelēz International. Umacniamy naszą pozycję na rynku europejskim, niezmiennie kierując się misją: właściwe przekąski, na odpowiedni moment, wyprodukowane w odpowiedzialny sposób – komentuje Vince Gruber, Prezydent Mondelēz Europe

 

 – Połączenie z firmą Chipita to nie tylko poszerzenie portfolio Mondelēz International o ulubione przez konsumentów przekąski oraz nowe możliwości wprowadzania innowacji produktowych, ale przede wszystkim to zespół świetnych specjalistów, którzy dołączają do naszej organizacji. Bardzo się cieszę, że od początku lipca w naszej firmie powitamy nowe koleżanki i kolegów, zarówno z części komercyjnej Chipity, jak i z fabryki w Tomaszowie Mazowieckim, która będzie ósmym zakładem produkcyjnym Mondelez w Polsce – podkreśla Marcin Dobrock, Dyrektor Zarządzający, Mondelez Polska i kraje bałtyckie.


Mondelez_Chipita_acquisition 1

 


 

O Mondelēz International

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ) jest globalnym liderem w kategorii czekolady, ciastek, gum do żucia i cukierków. Firma z przychodami w wysokości około 29 miliardów USD w 2021 r., zachęca ludzi w 150 krajach do spożywania przekąsek w sposób odpowiedzialny. Jako właściciel kultowych marek, takich jak ciastka Oreo, belVita i LU, czekolady Cadbury Dairy Milk, MilkaToblerone, cukierki Sour Patch Kids oraz guma do żucia Trident, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu rynku przekąsek na świecie. Mondelēz International jest członkiem Standard and Poor's 500, Nasdaq 100 i Dow Jones Sustainability Index. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.mondelezinternational.com oraz profilu firmy na Twitterze www.twitter.com/MDLZ.

 

O Mondelez Polska
Mondelez Polska jest wiodącą firmą branży spożywczej w Polsce, od 30 lat obecną na naszym rynku. Zatrudnia blisko 5600 pracowników i jest liderem na rynku czekolady i ciastek markowych w Polsce[1]. Bogata oferta firmy obejmuje znane marki kategorii przekąsek, takie jak: czekolady Milka, Toblerone i Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, ciastka Milka, OREO, belVita, Lubisie, Delicje, San, Łakotki, rogaliki i przekąski 7 Days oaraz cukierki i gumy Halls. Mondelez Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, Inc. Pod zmienioną nazwą (dawniej Kraft Foods) funkcjonuje w Polsce od 2013 r.


O Chipita

Chipita powstała w Grecji 40 lat temu. Jest jednym z największych producentów słonych i słodkich przekąsek w Europie Środkowo-Wschodniej z przychodami, które w 2020 r. wyniosły około 580 mln USD. Firma zajmuje wiodącą pozycję w kategorii pakowanych i pieczonych przekąsek z portfolio obejmującym kultowe marki, m.in.: 7Days, Chipicao i Fineti. Kluczowe w podjęciu decyzji o dołączeniu do Mondelez były: chęć dalszego rozwoju i międzynarodowej ekspansji, a także większe możliwości w zakresie innowacji i produkcji. Produkty Chipita są dostępne w 50 krajach. 8 zakładów produkcyjnych zatrudnia ponad 5400 pracowników. Jeden z nich jest zlokalizowany w Polsce, w Tomaszowie Mazowieckim.[1]Mondelez Polska za NielsenIQ: Panel Handlu Detalicznego; Cała Polska z Dyskontami (Food); Udziały w sprzedaży wartościowej w okresie IV 2020 - III 2021 w Kategorii Produktów Czekoladowych (suma Tabliczek, Pralin i Batonów, z wyłączeniem Batonów Chłodzonych) oraz w Kategorii Słodkich Wypieków (suma Ciastek Paczkowanych oraz Miękkich Ciastek o wadze do 75g).

 


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij