Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Eksport na Ukrainę - VIII posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej
W dniu 22 września br. Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski uczestniczył w VIII posiedzeniu Polsko-Ukraińskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Gospodarczej, które odbyło się w Rzeszowie.

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii w swoim wystąpieniu przedstawił kwestie dotyczące bieżącej współpracy weterynaryjnej z Ukrainą. Podkreślił, że polskie służby weterynaryjne dokładają wszelkich starań, aby dostosować organizację weterynaryjnych kontroli granicznych do wzrostu liczby towarów z Ukrainy. W ciągu ostatnich miesięcy wdrożono kilka istotnych zmian w tym zakresie jak zorganizowanie pracy na większości przejść 24 h na dobę i we wszystkich punktach kontroli 7 dni w tygodniu. Wdrożono także istotne ułatwienia przekraczania granicy przez transporty materiałów paszowych.

Na marginesie posiedzenia odbyło się spotkanie techniczne zastępców szefów służb weterynaryjnych Polski i Ukrainy. W trakcie spotkania strony omówiły m. in. nowe zasady regionalizacji ASF wprowadzone dla Polski oraz zapisy nowego wzoru świadectwa na mięso wieprzowe. W najbliższym czasie nastąpić ma uzgodnienie treści tego dokumentu. Ponadto strony uzgodniły ostateczną wersję załączników do świadectw na pasze i karmy dla zwierząt.

Źródło: GIW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij