Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
133. sesja plenarna Panelu EFSA ds. żywienia, nowej żywności i alergenów pokarmowych (NDA)
W dniach 28-30 marca 2023 r. odbyła się 133. sesja plenarna Panelu EFSA ds. żywienia, nowej żywności i alergenów pokarmowych (NDA).

Sesje otwarte dla obserwatorów odbyły się w formie telekonferencji i dotyczyły projektu opinii naukowej w sprawie górnego tolerowanego poziomu spożycia witaminy B6, projektu opinii naukowej w sprawie zmiany górnego tolerowanego poziomu spożycia kwasu foliowego/folianów oraz witaminy D, jak również projektów protokołów oceny bezpieczeństwa stosowania preparatów roślinnych zawierających berberynę oraz kwas hydroksycytrynowy, a także preparatów z owoców słodkiego i gorzkiego kopru włoskiego.


Na sesji zamkniętej w dniu 28 marca br. dyskutowane były projekty opinii naukowych na temat potencjalnych nowych składników żywności (beta-D glukanu, ekstraktu z żółtych/pomarańczowych pomidorów, sproszkowanych larw mącznika żółtego poddanych działaniu promieniowania UV), jak również wniosek o udzielenie zezwolenia na nowe oświadczenie zdrowotne w odniesieniu do choliny. Opinie wydawane są zgodnie z określonymi regulacjami prawnymi.

 Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij