Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Fundusz Ochrony Rolnictwa
Podczas posiedzenia Rady Ministrów w dn. 25 kwietnia br. omawiane były m.in. dwa projekty ustaw przedłożone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Fundusz Ochrony Rolnictwa

– W przypadku, gdy rolnik nie otrzyma zapłaty ze względu na upadłość podmiotu, który skupuje dane płody rolne lub gdy rolnik jest niewypłacalny, to wtedy będzie mógł się zgłosić do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Tam będzie prowadzony odrębny rachunek bankowy na pokrycie rekompensat dla polskich rolników poszkodowanych przez brak zapłaty za dostarczone surowce – poinformował sekretarz stanu Rafał Romanowski po dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.

 

Biogazownie rolnicze – ułatwienia

Drugim aktem prawnym omawianym podczas dzisiejszej Rady Ministrów był projekt ustawy o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie biogazowni rolniczych, a także ich funkcjonowaniu, przedłożony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Aktualnie toczy się dyskusja ze stroną społeczną na temat wykorzystania zapasów bieżących w zakresie roślin oleistych i w kwestii Narodowego Celu Wskaźnikowego w wykorzystaniu biopaliw.

Sekretarz stanu poinformował, że obydwa projekty ustaw będą dalej omawiane, aby mogły być dalej procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP (które planowane jest na 24 maja br.).

 

Wsparcie polskich rolników

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, wiceminister Rafał Romanowski przypomniał przyjęte już przez Radę Ministrów mechanizmy wsparcia polskich rolników, którzy ponieśli straty w wyniku napływu produktów rolnych z Ukrainy.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij