Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Przedstawicielki Ministerstwa Zdrowia wybrane do władz WHO
Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w MZ Katarzyna Drążek-Laskowska została wybrana do Rady Wykonawczej WHO (Executive Board - EB WHO), a zastępca dyrektora DWM Ewa Nowacka zasiądzie w Regionalnej Grupie Ewaluacyjnej (REG WHO).

Wybory do Rady Wykonawczej oraz Regionalnej Grupy Ewaluacyjnej przeprowadzono w trakcie 73 posiedzenia Komitetu Regionalnego #RC73Astana dla Regionu EURO Światowej Organizacji Zdrowia w Astanie.


W EB WHO zasiadają 34 osoby, nominowane przez państwa członkowskie. Rada składa się z przedstawicieli wszystkich 6 regionów WHO - Region Europejski posiada łącznie 8 miejsc.


Priorytety, które chce realizować dyr. Katarzyna Drążek-Laskowska w związku z wyborem do Rady Wykonawczej to zdrowie cyfrowe, walka z gruźlicą oraz odbudowa systemów ochrony zdrowia po kryzysach (w kontekście health emergency).


Głównym zadaniem Regionalnej Grupy Ewaluacyjnej będzie natomiast ocena kandydatów na Dyrektora Regionalnego (kadencja H. Kluge upływa w 2024 r.). Grupa składa się z 6 członków, wyznaczonych w oparciu o zasadę zrównoważonej reprezentacji geograficznej.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij