Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Anna Łukaszewska-Trzeciakowska nowym ministrem klimatu i środowiska
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda 27 listopada 2023 r. powołał Annę Łukaszewską-Trzeciakowską na stanowisko ministra klimatu i środowiska.

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentką MBA. Karierę zawodową zaczynała w spółkach sektora obronnego, gdzie w latach 2002-2007 odpowiadała m.in. za projekty międzynarodowe, restrukturyzacyjne, konsolidacyjne, współpracę międzynarodową, strategiczne projekty biznesowe, a także za nadzór nad delegaturami zagranicznymi.


Od 2007 roku pracowała w sektorze energetycznym, w tym jako Prezes Zarządu Elektrowni „Kozienice” S.A., gdzie była odpowiedzialna za przygotowanie inwestycji w zakresie budowy nowego bloku energetycznego o mocy 1000 MW. Prowadziła też działalność gospodarczą w zakresie doradztwa i konsultingu dla wielkoskalowych projektów energetycznych.


Od 2017 do 2019 roku odpowiadała za sprawy korporacyjne, PR oraz komunikację w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej.


Pełniła funkcję Eksperta i Pełnomocnika w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przygotowywała model finansowania inwestycji infrastrukturalnych oraz opinie w procesie krajowej i unijnej legislacji związanej z gospodarką wodną, energetyką, w tym rozwojem odnawialnych źródeł energii.


Następnie, w latach 2020-2021 była Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. W 2021 roku pracowała w spółkach Grupy Kapitałowej ORLEN. Była Prezesem Zarządów Baltic Power i ORLEN Neptun, gdzie odpowiadała za rozwój polskich oraz zagranicznych projektów morskiej energetyki wiatrowej.


Posiada wieloletnie doświadczenie w Radach Nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest członkiem Rady Koordynacyjnej ds. morskiej energetyki wiatrowej.


Od lipca 2022 roku do czerwca 2023 roku pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Odpowiadała wówczas między innymi za pakiet regulacji prawnych przeciwdziałających skutkom kryzysu energetycznego wywołanego rosyjską agresją w Ukrainie, w tym rozwiązaniom z zakresu rynku energii oraz sektora ciepłownictwa. Prowadziła także nowelizację ustawy, która ułatwiła prowadzenie inwestycji w projekty dystrybucyjne o napięciu powyżej 100 kV, kluczowe dla wyprowadzania energii elektrycznej z sieci przesyłowej do sieci dystrybucyjnych.


2 czerwca 2023 roku została powołana na stanowisko sekretarza stanu i pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.


Biegle posługuje się językiem angielskim oraz rosyjskim, płynnie mówi w języku niemieckim.


Źródło: MKiŚ


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij