Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Internetowa zbiórka Żywności „Pomóż Powodzianom”. Pierwsza partia żywności w Bankach
W czwartek, 27 maja Świętokrzyski Bank Żywności otrzymał pierwszą dostawę Żywności z internetowej zbiórki Żywności „Pomóż Powodzianom” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności oraz sieć sklepów „Piotr i Paweł”.

Pierwsza partia Żywności wynosiła 10 ton, została skierowana do najbardziej poszkodowanego przez powódź Sandomierza.


Wśród przekazanych produktów znajdowały się m.in. woda, konserwy, zupy i dania instant, ryż, makaron, czekolady, kawa. Kolejne dostawy z Internetowej zbiórki „Pomóż Powodzianom” zostały zaplanowane na przyszły tydzień.

Wiele firm i osób angażuje się w pomoc powodzianom, ta dostawa jest wynikiem współpracy z siecią Piotr i Paweł oraz wsparcia wielu osób prywatnych. Serdecznie im dziękujemy i zachęcamy do dalszego wspierania Banków. Woda opada, w tej chwili pomoc żywnościowa zaczyna być najbardziej potrzebna. Cały czas zbieramy żywność za pośrednictwem charytatywnego sklepu internetowego - mówi Marek Borowski, Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Internetowa Zbiórka Żywności „Pomóż Powodzianom” trwa od 20 maja do 20 czerwca. Do zbiórki można się włączyć poprzez stronę www.bankizywnosci.pl lub www.e-piotripawel.pl/powodzianie. Wśród rekomendowanych produktów znajdują się woda pitna, napoje, konserwy, dania gotowe oraz suche pieczywo.

Sieć supermarketów „Piotr i Paweł” już od wielu lat wspiera działanie Federacji Polskich Banków Żywności a podjęta wspólnie inicjatywa będąca odpowiedzią na ludzką tragedię jest dla nas spontanicznym odruchem i chęcią niesienia pomocy ludziom w potrzebie.” – mówi Błażej Patryn, Rzecznik Prasowy „Piotr i Paweł” SA i dodaje: „Transport, jaki dotarł za naszym pośrednictwem to dopiero początek tego, co trafi do magazynów Banków, gdyż coraz więcej osób przyłącza się do naszej internetowej akcji a ponadto sieć „Piotr i Paweł” dodatkowo przekaże drugie tyle produktów ile zebrane zostanie w zbiórce internetowej do kwoty równoważnej 50 000 zł. Wielkie podziękowania należą się i kierujemy je do wszystkich ludzi aktywnie nam w tej akcji pomagających.

Już 18 Banków Żywności jest bezpośrednio zaangażowanych w pomoc powodzianom. Banki Żywności przekazują żywność poszkodowanym, wspierają umacniających wały przeciwpowodziowe i usuwających skutki powodzi. Banki Żywności z terenów nieobjętych powodzią organizują lokalne zbiórki oraz przekazują swoje zapasy żywności na rzecz Banków z terenów zalewowych.

Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 27 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają bezpłatnej pomocy żywnościowej ponad 3 400 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do blisko miliona osób najbardziej potrzebujących. W 2009 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 68 tysięcy ton artykułów spożywczych.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij