Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Zmiana na stanowisku Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Na wniosek premiera Donalda Tuska, prezydent Andrzej Duda powołał dziś na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stefana Krajewskiego. Nowy minister pełnił dotychczas funkcję sekretarza stanu w resorcie rolnictwa.

Bezpośrednio po uroczystości w Pałacu Prezydenckim były i obecny szef resortu rolnictwa przybyli do siedziby MRiRW, gdzie spotkali się z dziennikarzami.

Minister Stefan Krajewski podziękował ministrowi Czesławowi Siekierskiemu za dotychczasową współpracę. Wyraził także nadzieję na jej kontynuację na poziomie eksperckim i w ramach współpracy poselskiej.

– Dziękuję Panu Premierowi za powołanie mnie na stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dziękuję Panu Ministrowi Czesławowi Siekierskiemu za 18 wspólnych miesięcy. To był bardzo dobry czas współpracy i nauki – podkreślił minister Krajewski.

Nowy minister podziękował także pozostałym członkom Kierownictwa resortu i wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę.

– Będziemy działać dalej, aby jak najwięcej dobrego zrobić dla polskich rolników i polskiego rolnictwa, dla przetwórstwa. Będziemy szukać pieniędzy w budżecie krajowym i w budżecie europejskim. Po to, aby nasze rolnictwo było silną marką – podkreślił Stefan Krajewski.

Swoje podziękowanie wyraził również odchodzący minister Czesław Siekierski.

– Stefan możesz na mnie liczyć. Sytuacja polskiego rolnictwa, to wielki postęp, lecz także ogrom wyzwań. Proszę o wsparcie dla ministra Krajewskiego i całego zespołu, bo efekty pracy zależą od pracy zespołu – powiedział Czesław Siekierski.

Źródło: MRiRW


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij