tu jesteś > Żywienie > Przetwory zbożowe > Jakiej ilości przetworów zbożowych...
Menu
 


Dodatkowe informacje
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
ul. Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa

Telefon:  +48 22 830 70 55
Telefon/fax:  +48 22 830 70 56
E-mail:   biuro@pfpz.pl
Jakiej ilości przetworów zbożowych potrzebujemy dziennie?

Zaleca się, aby zarówno w diecie dzieci w wieku szkolnym, jak i u osób dorosłych produkty zbożowe stanowiły główne źródło energii i znajdowały się w każdym posiłku w ciągu dnia (około 5 razy dziennie). Najważniejsze, aby co najmniej połowę wszystkich zjadanych produktów zbożowych stanowiły produkty pełnoziarniste.

Jedynie osoby mające problemy z nadwagą i otyłością powinny ograniczać spożycie produktów zbożowych. Ale wtedy szczególnie winny zwrócić uwagę na to, aby spożywać wyłącznie produkty pełnoziarniste, gdyż w trakcie odchudzania przyjmuje się mniejsze ilości pożywienia więc winno być maksymalnie bogate w składniki odżywcze i sycące.

Należy dodać, że dziś nie powinno być kłopotu z zakupem produktów pełnoziarnistych, szczególnie tych mniej znanych w przeszłości np. makaronu. Również ryż brązowy jest coraz łatwiej dostępny.

Wybierając ciastka i ciasta zwracajmy uwagę na skład. Wybieraj ciastka z etykietą, na której możesz sprawdzić listę składników i wartość odżywczą. Oczywiście szukaj takich z mąką pełnoziarnistą i dodatkami prozdrowotnymi np. płatkami owsianymi, orzechami, nasionami, błonnikiem itp.

 

Organizator           Patroni honorowi
Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców     Główny Inspektorat Sanitarny     Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych     Agencja Rynku Rolnego     Federacja Konsumentów
powered by WEB interface 2005 - 2022 © PFPŻ, Wszystkie prawa zastrzeżone

Strona sfinansowana ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych oraz Funduszu Promocji Owoców i Warzyw

Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij